İsveç Diyeti Listesi – 13 Günlük İsveç Diyeti

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 19:10

Son zamanların en popüler diyetlerden biri olan ve internet sitelerinde yüzlerce yazıya konu olan İsveç diyeti bir çok diyetisyen tarafından da tavsiye edilen diyetlerden biridir. Bu yazımızda İsveç diyeti nedir, İsveç diyeti nasıl yapılır, İsveç diyetinin riskleri nelerdir, İsveç diyeti kaç gün uygulanır gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

İsveç diyeti listesinde olmazsa olmaz besinler arasında zeytinyağlı ve limonlu salata vardır. Bunun dışında önemli bir diğer konu günde en az iki litre su tüketilmesi ve diyeti 13 günden fazla sürdürülmemesi gerçeğidir. Bu yüzden diyete 13 günlük İsveç diyeti de denmektedir. 13 gün uygulandıktan sonra İsveç diyetine devam edilmek istenirse en az 3 ay beklenilmeli ve sonra tekrar başlanılmalıdır.

İsveç diyeti yaparken sadece besin listenizde yer alan besinleri tüketmeniz gerekiyor diye kendinizi şartlandırmanıza gerek yoktur. Listede yazan besinler yoksa bu besinlerin yerine eşdeğer özellikteki besinleri de tüketebilirsiniz. Örneğin brokoli yerine karnabahar gibi aynı ayardaki besinleri birbiri yerine tüketebilirsiniz.

Doğru ve sistemli bir şekilde bu diyeti uyguladığınız takdirde hedeflediğiniz kiloya ulaşmanız için hiçbir engel yoktur. Fakat vücudun dengesini bozduğu için özellikle 13 gün olarak planlanmakta ve bir sonraki süreç en az 3 ay sonra başlamaktadır. Bu diyeti sürekli uyguladığınız takdirde sağlığınızda ciddi bozulmalar olabilir.

İsveç diyetinin bir diğer adı da İskandinav diyetidir. İskandinav diyeti ile ilgili ekstra bilgilere ulaştığınızda bunun İsveç diyeti için de geçerli olduğunu unutmayın diye size bir dip not bilgisi vermek istedik.

Sağlığınızda bozulmalar olabileceği ve riskli bir diyet türü olduğu için bu diyeti kesinlikle kendi başınıza aldığınız bir kararla uygulamamanız gerekmekte, gerekli tetkikleri yaptırdıktan sonra doktor tavsiyesiyle uygulamanız gerekmektedir.

Diyeti deneyenler ve denemek isteyenler aşağıdaki yorum panelinden bizlere sorularını ve görüşlerini iletebilirler.

 

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir