Cilde İyi Gelen Doğal Formüller

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 20:54

Son 15 yılda dünya genelinde hızla artan kozmetik ürün kullanımı, bu ürünlerin zararlarının anlaşılmasında doğal bir farkındalık yaratılmasına neden oldu. Kimyasal kozmetik ürün mağduru kişilerin gelişen teknoloji ve Web 2.0 tabanlı siteler sayesinde mağduriyetlerini tüm dünyaya duyurması özellikle kadınları doğal kozmetik ürünlere sevk etti.

Kadınların son 30 yılda iş hayatına çok hızlı bir şekilde entegre olması onları olduklarından daha bakımlı olmaya itti. Günümüzde bir zorunluluk olarak algılanan ve gündelik hayatın bir parçası haline gelen makyaj yapmak için kullanılan malzemelerin zararları ortaya çıkınca da kadınlar bu sefer de doğal kozmetik ürünleri araştırmaya ve bunların nasıl kullanılacağını araştırmaya başladı.

Doğadan kopup, beton yığınlarının arasında yaşamaya çalışırken bir yandan da doğal ürünlere olan ihtiyacı bildiğimiz için bu yazımızda cildinize iyi gelecek doğal ürünleri kısaca derlemeye çalıştık.

Cilde İyi Gelen Doğal Formüller

Cildin taze ve sağlıklı görünmesini sağlayan yaz aylarının vazgeçilmezi kavun ve karpuz ikilisinin cilde uygulanması da son derece basit. Karpuz ya da kavun suyunu yaklaşık 20 dakika yüzünüzde bekletin ve daha sonra bol soğuk su ile yıkayın. Bir ay boyunca tekrarlanması gereken bu işlemi tamamladıktan sonra cildinizdeki tazeliği ve değişimi siz de farkedeceksiniz.

Cilde iyi gelen bir diğer muhteşem ikili de yine yaz aylarının vazgeçilmezi kayısı ve şeftali. İyice ezilen meyve yulaf unu ile iyice hamur yapıldıktan sonra üzerine biraz zeytinyağı eklenir. İyice yumuşayan püreyi yüzünüze sürün ve yine yaklaşık 20 dakika yüzünüzde bekletin. Daha sonra bol su ile durulayın ve bu işlemi de 1 ay boyunca düzenli olarak devam ettirin.

Bir başka yöntemimiz ise Türk mutfağının vazgeçilmezi kahve ve havuç ikilisini kapsıyor. Cilde biraz bronzluk verip, doğal bir parlaklık da getiren bu muhteşem ikilinin kullanımını da son derece basit. Havuç suyunu içtiğiniz kahvenin telvesine dökün ve karıştırıp elinizle yüzünüze masaj yaparak gezdirin. Yaklaşık 5 dakika sonra masajı sonlandırın ve yarım saat sonra da yüzünüzü durulayın. Bu işlemin sonunda parlak bir cilde sahip olacaksınız.

Cilde iyi gelen doğal formüller elbette ki bu kadar değil. Bir başka yazımızda kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir